Asset Publisher Asset Publisher

"POZNAJEMY PTAKI POLSKI (...)" Relacja ze spotkania na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra

Za nami kolejne spotkanie pasjonatów ornitologii oraz sympatyków przyrody. Młodzi obserwatorzy, którzy zakwalifikowali się do projektu edukacji ekologicznej spotkali się po raz drugi- tym razem poznawali ciekawostki przyrodnicze na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra.


Lipcowe obserwacje nie należały do najłatwiejszych! (fot. Ewelina Fabiańczyk)

Wspominając lipcowe spotkanie (zapowiedź wydarzenia) zielonogórskich "ptasiarzy", 25-osobowa grupa dzieci, młodzieży, a także rodziców przystąpiła do aktywnych obserwacji ptaków na terenie Nadleśnictwa Zielona Góra. Idąc ścieżką przyrodniczo-leśną „Do Wieży”, spacerowicze mimo odpowiedniego właściwego zachowania się w lesie nie mieli łatwego zadania- bo obserwcje ptaków jak również sama pasja ornitologiczna, to nie taka prosta sprawa.


Zielonogórscy "ptasiarze" na szlaku pasji ornitologicznych - w drodze "Do Wieży" (fot. Ewelina Fabiańczyk)

Była chwila na rozmowy o turystyce, zachowaniu się w lesie, czy też o zielonogórskim górnictwie (…).


Ścieżka przyrodniczo- leśna "Do Wieży" zaskakuje nie tylko pieknymi pięknymi widokami, ale również swoją historią.
 (fot. Ewelina Fabiańczyk)

Na terenie atrakcyjnego terenu Nadleśnictwa Zielona Góra dawniej wydobywano węgiel brunatny. W lasach, w których uczestnicy spotkania mieli okazję obserwować ptaki, nie sposób nie zauważyć śladu historii związanej z eksploatacją kopalin.

 

Podsumowując poprzednie spotkanie zielonogórskich obserwatorów ptaków, które odbyło się 20 lipca br., w imieniu uczestników projektów oraz rodziców grupy „ptasiarzy” przekazujemy serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Zielona Góry -w szczególności za wsparcie organizacyjne oraz udostępnienie terenu przy siedzibie Nadleśnictwa.
Dzięki okazanemu wsparciu uczestnicy projektu mieli okazję nie tylko zaznajomić się z okolicą Wilkanowa, ale również aktywnie, do ostatnich minut spotkania poznawać ciekawostki ornitologiczne przy wiacie edukacyjnej Nadleśnictwa Zielona Góra.

Z leśnym pozdrowieniem,

Darz Bór!

Więcej informacji nt. projektu można znaleźć na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.